Mintegy 2 milliárd forintba kerül az új Halimba II. bányaüzem megnyitása a Bakonyi Bauxitbánya Kft.-nek. Az új mélyművelésű bánya megnyitására a jövőre kimerülő Halimba III. pótlása miatt van szükség (NAPI Gazdaság, 2002. április 2., 5. oldal). A közel 2 millió tonna ércvagyonnal rendelkező területről - ahol a kitermelés 2003 második felében kezdődik - évente átlagosan 300 ezer tonna bauxitot hoznak majd felszínre. A bányaüzem változatlanul 250 dolgozót foglalkoztat.
(NAPI)
