BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliárdba került a Halimba II. bánya

2002. június 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy 2 milliárd forintba kerül az új Halimba II. bányaüzem megnyitása a Bakonyi Bauxitbánya Kft.-nek. Az új mélyművelésű bánya megnyitására a jövőre kimerülő Halimba III. pótlása miatt van szükség (NAPI Gazdaság, 2002. április 2., 5. oldal). A közel 2 millió tonna ércvagyonnal rendelkező területről - ahol a kitermelés 2003 második felében kezdődik - évente átlagosan 300 ezer tonna bauxitot hoznak majd felszínre. A bányaüzem változatlanul 250 dolgozót foglalkoztat.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet