BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre nem épül török tévégyár Székesfehérváron

2002. május 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem valósul meg egyelőre az a beruházás, amelynek keretében a török érdekeltségű Vestel Electronic (VE) tévégyárat épített volna Székesfehérvár egyik ipari parkjában - erősítették meg lapunk információit a helyhatóságnál. A mintegy 70 millió dolláros zöldmezős beruházás lehetősége tavaly májusban merült fel, ám később a tárgyalások is megszakadtak. A Vestel és a többi török tévégyártó cég mára a nyugat-európai piac egyik fő készülék-előállítója lett, több világcég is hozzájuk helyezte ki a termelését. (A prosperáló törökországi tévégyártásról cikkünk a 6. oldalon.) A székesfehérvári városházán abban bíznak, hogy ismét felvehetik a kapcsolatot az évi 7 millió darab tévékészüléket és számítógép-monitort gyártó céggel, amely a Zorlu Holding Textile Grouphoz (ZHTG) tartozik. A mintegy 16 ezer alkalmazottat foglalkoztató VE, amely termékeinek 90 százalékát Angliában értékesíti, döntően a szállítási költségek csökkentése miatt a magyarországihoz hasonló méretű üzem felépítését tervezte Lengyelországban is, ám információink szerint egyelőre ez a beruházás sem valósul meg. A Vestel Electronic DVD-ket, műholdas vevőkészülékeket és televíziókat gyárt, de a cégcsoport üzemeiben háztartási gépek is készülnek. Az anyavállalatot 1950-ben Mehmet Zorlu alapította, aki kezdetben kizárólag a textiliparban tevékenykedett. A ZHTG 1994-ben vásárolta meg a Vestelt, amely összesen 46 leányvállalatot működtet.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet