BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezárta mohácsi üzemét a Kunrehab(Kimaradt!!!)

Munkaellátási gondokra és fizetési nehézségekre hivatkozva bezárta tavaly októberben létrehozott mohácsi gyárát a Kunrehab Kft. Az ország több pontján is üzemet működtető, összesen csaknem ezer csökkent munkaképességű dolgozót foglalkoztató, s már korábban is hasonló gondokkal küszködő társaság ügyében a megyei munkaügyi központ vizsgálatot kezdett.

2002. május 29. szerda, 14:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Néhány hónapi működés után bizonytalan ideig bezárta 30 dolgozót foglalkoztató mohácsi üzemét a budapesti Kunrehab Kft. Az ország több pontján lévő gyáraiban összesen ezer csökkent munkaképességű dolgozót foglalkoztató társaság munkaellátási és fizetési gondokra hivatkozik. A Kunrehab főként olasz megrendelésre különböző játékalkatrészeket összeszerelő mohácsi gyártóbázisán az elmúlt év októberében kezdődött a termelés. A részmunkaidőben foglalkoztatott dolgozók már kezdettől fogva késve, általában több részletben jutottak hozzá bérükhöz. Áprilisi és májusi járandóságukat egyáltalán nem kapták meg.
Információink szerint a cég más vidéki üzemeiben is áll vagy akadozik a termelés. Az ügyben vizsgálatot kezdett a Baranya Megyei Munkaügyi Központ, miután a társaságnak már korábban is voltak hasonló gondjai. A vállalat szekszárdi telephelyének nyolcvan dolgozója az elmúlt év novemberében például azért szüntette be a munkát, mert sok száz Kunrehab-alkalmazotthoz hasonlóan nem kaptak fizetést. Akkor a társaság számlavezető bankja mondta fel a hitelszerződést (NAPI Gazdaság, 2001. november 27., 6. oldal). A Kunrehab egyébként az elmúlt évek során jelentős összegű munkahelyteremtő támogatást kapott.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet