BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megválik dolgozóitól a felszámolásra jutott Momo

2002. május 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fizetésképtelenség miatt felszámolási eljárás kezdődik a pápai székhelyű Momo Ruhaipari Kft.-nél - tudta meg a NAPI Gazdaság. A társaság mind a 192 dolgozóját kénytelen elbocsátani, s ezt már be is jelentették az illetékes munkaügyi központnak. A cég hét évvel ezelőtt zöldmezős beruházással létesített gyártóbázist a pápai ipari parkban. Lapunk úgy tudja, hogy a rendelésállomány drasztikus csökkenése miatt a Momo már tavaly is veszteséges évet zárt, s a nehézségeken az elmúlt hónapokban sem sikerült úrrá lenni. A dolgozók bérét március elejétől már nem tudták rendszeresen kifizetni. Végül a termelést március 27-én leállították, majd egy hónap múlva újraindították, már csak 60 dolgozóval. A cég az elmúlt hónapokban jelentős köztartozást halmozott fel.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet