Fizetésképtelenség miatt felszámolási eljárás kezdődik a pápai székhelyű Momo Ruhaipari Kft.-nél - tudta meg a NAPI Gazdaság. A társaság mind a 192 dolgozóját kénytelen elbocsátani, s ezt már be is jelentették az illetékes munkaügyi központnak. A cég hét évvel ezelőtt zöldmezős beruházással létesített gyártóbázist a pápai ipari parkban. Lapunk úgy tudja, hogy a rendelésállomány drasztikus csökkenése miatt a Momo már tavaly is veszteséges évet zárt, s a nehézségeken az elmúlt hónapokban sem sikerült úrrá lenni. A dolgozók bérét március elejétől már nem tudták rendszeresen kifizetni. Végül a termelést március 27-én leállították, majd egy hónap múlva újraindították, már csak 60 dolgozóval. A cég az elmúlt hónapokban jelentős köztartozást halmozott fel.
(NAPI)
