BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állami támogatás a barcsi Liftcompnak

2002. május 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kettőszázmillió forint központi munkahelyteremtő támogatással néhány héten belül elkezdődik az az összesen több mint 1 milliárd forintos zöldmezős beruházás, amelynek keretében új gyártóbázist épít a barcsi ipari parkban a Liftcomp Kft. A felvonókat gyártó cég már korábban megvásárolta az új létesítmény megvalósításához szükséges területet a Henkel és a helyi önkormányzat által működtetett ipari parkban, s tavaly - egy bérelt épületben - elkezdődött a termelés is (NAPI Gazdaság, 2001. október 26., 7. oldal). A jelentős foglalkoztatási gondokkal küszködő térségből eddig hetven dolgozót vett fel a Liftcomp, közülük negyvennek helyben, a többieknek a cég pécsi üzemében biztosítottak munkát. Zsuffa András ügyvezető igazgató úgy nyilatkozott, hogy ha sikerül megvalósítani a teljes beruházási programot, a termelést teljes egészében az új barcsi üzembe telepítik, ahol több száz dolgozónak kínálnak majd munkát. Az új gyártóbázis első ütemének építése várhatóan még az idén befejeződik.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet