Kettőszázmillió forint központi munkahelyteremtő támogatással néhány héten belül elkezdődik az az összesen több mint 1 milliárd forintos zöldmezős beruházás, amelynek keretében új gyártóbázist épít a barcsi ipari parkban a Liftcomp Kft. A felvonókat gyártó cég már korábban megvásárolta az új létesítmény megvalósításához szükséges területet a Henkel és a helyi önkormányzat által működtetett ipari parkban, s tavaly - egy bérelt épületben - elkezdődött a termelés is (NAPI Gazdaság, 2001. október 26., 7. oldal). A jelentős foglalkoztatási gondokkal küszködő térségből eddig hetven dolgozót vett fel a Liftcomp, közülük negyvennek helyben, a többieknek a cég pécsi üzemében biztosítottak munkát. Zsuffa András ügyvezető igazgató úgy nyilatkozott, hogy ha sikerül megvalósítani a teljes beruházási programot, a termelést teljes egészében az új barcsi üzembe telepítik, ahol több száz dolgozónak kínálnak majd munkát. Az új gyártóbázis első ütemének építése várhatóan még az idén befejeződik.
K. Zs.
