Sem végleges helye, sem pedig kiviteli terve nincs annak a felsőmocsoládi sportcsarnoknak, amelynek egyik legutóbbi ülésén 100 millió forint értékű központi támogatást szavazott meg a távozó kormány - tudta meg a Somogy megyei kitelepülés polgármesteri hivatalában lapunk. A döntésen maguk az érintettek is meglepődtek, hiszen az alig néhányszáz lelkes zsáktelepülés az infrastrukturális beruházások miatt jelenleg is finanszírozási gondokkal küzd, s ilyen célra nem is reméltek céltámogatást. A létesítmény építése ezért le is került a napirendről.
Ettől függetlenül a helyhatóságnál örülnek a döntésnek, s úgy vélik, két helyszín is alkalmas lehet a nagyberuházás megvalósítására. Ami pedig a kiviteli terveket illeti, azok a helyiek szerint akár hetek alatt is elkészíthetők. Felsőmocsoládon elsősorban azért tartanák fontosnak a sportkomplexum felépítését, mert a közelmúltban új tulajdonoshoz került kastély így különböző edzőtáboroknak is otthont adhatna, másrészt jelenleg nincs megfelelő edzéslehetősége a közelmúltban a megyei első osztályba jutott helyi labdarúgó csapatnak. Ezen kívül a létesítmény kulturális és más közösségi célokat is szolgálhatna. A felsőmocsoládi polgármesteri hivatalban nem tartanak attól, hogy a döntést az új kormány visszavonja, sőt abban bíznak, hogy 2003 nyarán már birtokba is vehetik a megye egyik legnagyobb és legszebb sportcsarnokát.
K. Zs.
