BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tavaly egyharmadával nőtt a Pannon GSM árbevétele

A Pannon GSM tavalyi árbevétele több mint harmadával haladta meg az előző évit. A társaság adózás előtti eredménye elérte a 18,7 milliárd forintot, ami 75 százalékos növekedést mutat a 2000. évihez képest. A cég ügyfélszáma 60 százalékkal gyarapodott az elmúlt évben.

2002. május 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pannon GSM eddigi legjobb eredményét könyvelhette el 2001-ben a közgyűlés által április 30-án elfogadott jelentés szerint - mondta Kubatov János, a Pannon pénzügyi igazgatója tegnapi sajtótájékoztatóján. Az adózás előtti eredmény növekedési aránya több mint kétszerese volt az árbevételének. Az eredménynövekedés egyebek mellett annak is köszönhető, hogy a cég működési költségeinél gyorsabban nőttek a bevételek, az előbbi 13 milliárd forinttal - 32 százalékkal -, míg az utóbbi 34,4 milliárddal - 35 százalékkal - gyarapodott. Az értékesítés közvetlen költségei 24 százalékkal, 24,7 milliárd forintról 30,7 milliárdra nőttek, ami részben a növekvő ügyfélszámnak tudható be, ugyanakkor a készülékárak világpiaci árának csökkenése lefaragott a költségekből.
A Pannon GSM 2001. december 31-én 1,952 millió előfizetővel rendelkezett. Ez mintegy hatvanszázalékos éves növekedésnek felel meg, így a Pannon képes volt megőrizni 40 százalék körüli piaci részesedését, miközben a mobilpenetráció Magyarországon 30-ról 48,3 százalékra emelkedett: 2001 végén 4,923 millió felhasználót regisztráltak.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet