Mintegy kétszáz, kizárólag korábban elbocsátott dolgozóját hívta vissza azonnali hatállyal pécsi gyáraiba az Elcoteq Magyarország Kft. - erősítette meg lapunk információit Krippl Zoltán, a cég kommunikációs igazgatója. A hétszázalékos létszámbővítés új, nagy volumenű megrendelésekkel van összefüggésben. Az Elcoteq Network Corporation már korábban többféle telekommunikációs berendezés, illetve részegység gyártásáról állapodott meg a svájci Ascommal, s döntés született arról is, hogy a svájci világcég megrendeléseit a két, korábban mintegy 2200 dolgozót foglalkoztató pécsi gyár teljesíti.
Lapunk azonban úgy tudja, az alapvető fordulatot nem ez a már bejelentett szerződés hozta, hanem az, hogy a Philips, az Ericsson, a Nokia és az Alcatel - az alacsonyabb előállítási költségek miatt - a Flextronics International Ltd. helyett ismét a finn Elcoteqkel állapodott meg jó néhány termék, köztük mobiltelefonok gyártásáról. Lapunk információja szerint a finn világcég minden korábbinál kedvezőbb árajánlatot tett.
A kommunikációs igazgató ezzel kapcsolatban annyit jegyzett meg, hogy természetesen továbbra is dolgoznak a Philips, az Ericsson, a Nokia és az Alcatel megrendelésére, de azt cáfolta, hogy a Flextronics magyarországi gyáraiból kerülnének át munkák a pécsi üzemekbe. Ettől függetlenül aligha véletlen, hogy a Flextronics vezérkara jelenleg az USA-ban épp a létszámleépítések mértékről tárgyal. A zalaegerszegi ipari parkban lévő két Flextronics-üzemben - ezzel összefüggésben - csaknem ezer fős leépítés várható (NAPI Gazdaság, 2002. május 10., 1. oldal. A Flextronics ázsiai üzemvásárlásairól lásd írásunkat a 6. oldalon).
Lapunk információja szerint jóllehet mintegy nyolcszáz fővel csökkentették a két pécsi gyár létszámát és további költségracionalizálási intézkedéseket is hoztak, az Elcoteq Magyarország Kft. 2001-ben veszteséges évet zárt: árbevétele is több száz millió forinttal kisebb lett a tavalyelőttinél. Mindebben jelentős része van annak, hogy például az Ericsson felmondta az Elcoteqkel a mobiltelefonok gyártására kötött szerződést, a kieső árbevételt pedig sokáig nem sikerült pótolni.
Körtési Zsolt
A kommunikációs igazgató ezzel kapcsolatban annyit jegyzett meg, hogy természetesen továbbra is dolgoznak a Philips, az Ericsson, a Nokia és az Alcatel megrendelésére, de azt cáfolta, hogy a Flextronics magyarországi gyáraiból kerülnének át munkák a pécsi üzemekbe. Ettől függetlenül aligha véletlen, hogy a Flextronics vezérkara jelenleg az USA-ban épp a létszámleépítések mértékről tárgyal. A zalaegerszegi ipari parkban lévő két Flextronics-üzemben - ezzel összefüggésben - csaknem ezer fős leépítés várható (NAPI Gazdaság, 2002. május 10., 1. oldal. A Flextronics ázsiai üzemvásárlásairól lásd írásunkat a 6. oldalon).
Lapunk információja szerint jóllehet mintegy nyolcszáz fővel csökkentették a két pécsi gyár létszámát és további költségracionalizálási intézkedéseket is hoztak, az Elcoteq Magyarország Kft. 2001-ben veszteséges évet zárt.
Körtési Zsolt
