Az első és mindmáig egyetlen zsebszerződés érvénytelenítése miatt indított pert az első tárgyalási forduló után elnapolták a Zalaegerszegi Városi Bíróságon - tudta meg lapunk. (A zsebszerződések felülvizsgálatáról 2001 nyarán a Zala megyei Kálócfán tartott kihelyezett ülésén döntött a kormány.)
Vörös Károly keresetében arra hivatkozott, hogy a mintegy 20 hektáros területének értékesítésekor - hat évvel ezelőtt - vevőként nála egy magyar állampolgár jelentkezett, ám egy osztrák tulajdonban lévő társaság haszonélvezeti jogát is bejegyeztették a Kökényesmindszent határában lévő, átlagosan mindössze 6 aranykoronás földre. A felperes szerint annak érdekében, hogy külföldiek juthassanak termőföld tulajdonához, őt megtévesztették, következésképp annak idején színlelt szerződés jött létre. Az eladó - aki 960 ezer forintot kapott a területért - arra kérte a bíróságot, hogy úgy állítsa vissza az eredeti állapotot, hogy az számára anyagi következményekkel ne járjon.
A földterület egy része - 7,5 hektár - azóta már új tulajdonoshoz került. A tanúként meghallgatott egyik vevő - aki korábban a földkiadó bizottságban is dolgozott - azt állította, hogy Vörös Károly annak idején tisztában volt a terület értékével, s azzal is, hogy megfelelő áron értékesítette azt. A tárgyaláson egyébként több alperes vevő nem jelent meg. A per további tanúk meghallgatásával folytatódik. Az ügyben precedens értékű ítélet születhet.
Körtési Zsolt
