Meghívásos pályázat keretében a többségi tulajdonos simontornyai önkormányzat újra meghirdeti a Siómenti Vízmű Kft.-t. A helyhatóság erről a legutóbbi ülésén döntött. A cég kisebbségi üzletrészének magánosítását, szakmai befektető bevonását a képviselő-testület már korábban is kívánatosnak tartotta. Az első pályázatra három ajánlat érkezett. A sárbogárdi Vertikál Rt. mellett ajánlatot tett a több megyében szolgáltató, állami tulajdonban lévő, siófoki Dunántúli Regionális Vízmű (DRV) Rt. és a régióban dinamikusan terjeszkedő Pécsi Vízmű (PV) Rt. is. (A pécsi cég legutóbb a Sásdcsat Kft.-t vásárolta meg, s ezzel párhuzamosan 25 éves üzemeltetési szerződést kötött az érintett önkormányzatokkal; NAPI Gazdaság, 2001. november 29., 5. oldal). Úgy tudjuk, hogy mind a DRV, mind pedig a PV Rt. tőkeemeléses magánosítást ajánlott. Információink szerint a pécsi önkormányzat, illetve az öt kontinens több mint száz országában jelen lévő francia Suez-cégcsoport tulajdonában lévő PV Rt. a cég kisebbségi tulajdonrészére névértéken tett ajánlatot, ám a DRV-hez hasonlóan, magasabb áron többségi üzletrészt is szívesen vásárolnának. Az új pályázatot várhatóan már a társaság többségi tulajdonrészére írják ki.
A simontornyai önkormányzat - a hivatalos közlés szerint - azért ír ki új pályázatot, mert részletesebb ajánlatokat vár, ám lapunk úgy tudja, a döntésben az is közrejátszott, hogy a térségben hamarosan központi támogatással öt települést - Simontornyát, Pálfát, Ozorát, Tolnanémedit és Pincehelyet - érintő, 3,7 milliárd forint értékű szennyvízcsatorna-építési program kezdődik, amely jelentősen növelheti a cég értékét.
K. Zs.
