Várhatóan a jövő hét végére egyezik meg a Satelit TV és a csatornát korábban támogató Siemens Rt. a szponzorálási szerződés lezárásáról - válaszolta lapunknak Farkas Imre, a televíziót működtető TV Egy Rt. elnök-vezérigazgatója. A Satelit munkatársai tegnap a Siemens székháza előtt tüntettek több hónapja elmaradt bérük miatt, ugyanis a cég január óta nem fizet a csatornának. A tévé vezetői szerint a Siemens szerződést szegett, ugyanis a szponzorálási megállapodást 2002-re is meghosszabbították (NAPI Gazdaság, 2002. március 7., 1. oldal). Ezt márciusban a Siemens nem ismerte el. Most a Siemens azt közölte, hogy a tévével 2000 decemberében kelt megállapodást idén március végével felmondta. A tárgyalások ettől kezdve a tevékenység pénzügyi lezárására szorítkoznak.
A cég szerdán kapta meg a TV1-től a 2001-es évre, illetve a 2002. első negyedévre vonatkozó pénzügyi elszámoláshoz szükséges dokumentumokat, amely alapján a Siemens úgy véli, hogy a tévével szemben nincs tartozása, sőt követeléssel lép fel - amelyet Farkas Imre természetesen vitat. A közlemény szerint ennek pontosításához az elszámolási tárgyalásoknak le kell zárulniuk.
Farkas szerint jelenleg konkrét tárgyalásokat nem folytatnak a lehetséges szponzorokkal, ám mindent megtesznek azért, hogy újabb támogatót találjanak a csatornának. Szerinte erre esély van, mert a tévé az utóbbi időben jó nézettséget ért el.
H. Gy.
