BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már húsvét előtt nőtt a csokiforgalom

2002. április 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az előzetes adatok szerint idén az első két hónapban a szeletes csokoládé eladása a napi fogyasztási cikkek forgalmának növekedését is meghaladó mértékben bővült. Ettől elmarad a táblás termékek fogyasztásának növekedése - áll a GfK jelentésében.
A múlt évi tapasztalatok szerint általában húsvét előtt ugrik meg először a szeletes csokoládék forgalma, majd a tél kezdetén „tetőzik" a vásárlási kedv. (A csokifigurák külön kategóriát képeznek, és eladásukat külön mérik.) Idén azonban már január-februárban erős volt a csokoládék forgalomnövekedése.
A háztartások a múlt évben 15 ezer tonnát meghaladó mennyiségben vásároltak csokoládét. Ebből mintegy 55 százalék szeletes, a többi táblás volt. A vásárlások értéke meghaladta a 20 milliárd forintot.
Az idei januári adatok a fogyasztási szokások bizonyos változását jelzik. A legutóbbi években januártól szeptemberig nagyjából párhuzamosan alakult a táblás és szeletes csokoládék forgalma, most azonban a szeletes csokoládék eladása már januárban jelentősen túlszárnyalta a táblás csokoládékét.
(NAPI)

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet