BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lengyelországban akvirál a Whirlpool

2002. március 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Whirlpool Corp. többségi tulajdont szerzett a lengyel Polar háztartásigép-gyártó cégben - jelentette be tegnap a Whirlpool. A Polar a korábbi Moulinex-Brandt csoport tagja volt, amely tavaly szeptemberben jelentett csődöt. A francia kereskedelmi kamara jóváhagyott vásárlási feltételei és a lengyel kormány megegyezése alapján a Whirlpool 23 millió dollárt fizet a cégért, valamint átvállalja annak összes adósságát és kinnlevőségét, ezzel 96 százalékos részesedést szerezve a Polarban. A tulajdonjog átvétele 2002 második negyedévére fejeződik be. A Whirlpool véleménye szerint a Polar kitűnően beilleszthető a cég európai stratégiájába, és erősíti a márka pozícióját Közép- és Kelet Európában, kiemelten Lengyelországban.
A Polar vezető márka a lengyel hűtő- és mosógéppiacon. Forgalma tavaly 80 millió dollár volt. A Whirlpool tájékoztatása szerint invesztálni szeretne a márkanévbe - ez Kelet-Közép-Európa egyik legrégebbi márkája -, új termékek fejlesztésébe és a kereskedelmi rendszer átalakításába.
(NAPI)

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet