Zalaszentgróton építi fel első magyar ásványvíz-palackozóját a Coca-Cola Beverages Kft. A beruházás mintegy kétmilliárd forintba kerül - derült ki tegnap a társaság sajtótájékoztatóján. Marosi Zsuzsa, a cég kommunikációs igazgatója lapunknak elmondta, hogy a palackozó kapacitása a terveik szerint öt évig lesz elég a piac ellátására, azt követően azonban bővíteniük kell. A cég a palackozót 10 hektáros területen építi. A kút hozama évente 230 millió liter.
Magyarországon az elmúlt néhány esztendőt figyelembe véve évente átlagosan 10 százalékos volt az ásványvíz-fogyasztás növekedése (tavaly a Magyar Ásványvíz Szövetség szerint mindössze 3 százalékkal bővült a piac, ám korábban a 20 százalékot is meghaladta a növekedés). A cég számításai szerint a bővülés továbbra is hasonló ütemű lesz. Jelenleg ugyanis fejenként 45 liter az átlagos fogyasztás, és ez még mindig jelentősen elmarad egyes nyugat-európai országoktól, ahol fejenként több mint 100 liter ásványvíz fogy - mondta a kommunikációs igazgató.
A Coca-Cola szükségesnek tartotta egy újabb márka bevezetését, ugyanis a termékpalettájáról hiányzott az eredeti ásványvíz (az általa forgalmazott Bonaqua gyártott víz, szén-dioxiddal és ásványi anyagokkal dúsított termék). Az új márka bevezetése ellenére a Bonaqua továbbra is megmarad.
H. Gy.
