BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ásványvíz-palackozót épít a Coca-Cola

Kétmilliárd forint értékű beruházással Zalaszentgróton épít ásványvíz-palackozót a Coca-Cola Beverages Kft. A cégnek ez lesz az első ásványvíz-kitermelő és -palackozó üzeme Magyarországon, eddig ugyanis csupán „gyártott” vízzel, a Bonaquával volt jelen a honi piacon. Az üzem tíz hektáron épül egy 230 millió liter éves hozamú kútra.

2002. március 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Zalaszentgróton építi fel első magyar ásványvíz-palackozóját a Coca-Cola Beverages Kft. A beruházás mintegy kétmilliárd forintba kerül - derült ki tegnap a társaság sajtótájékoztatóján. Marosi Zsuzsa, a cég kommunikációs igazgatója lapunknak elmondta, hogy a palackozó kapacitása a terveik szerint öt évig lesz elég a piac ellátására, azt követően azonban bővíteniük kell. A cég a palackozót 10 hektáros területen építi. A kút hozama évente 230 millió liter.
Magyarországon az elmúlt néhány esztendőt figyelembe véve évente átlagosan 10 százalékos volt az ásványvíz-fogyasztás növekedése (tavaly a Magyar Ásványvíz Szövetség szerint mindössze 3 százalékkal bővült a piac, ám korábban a 20 százalékot is meghaladta a növekedés). A cég számításai szerint a bővülés továbbra is hasonló ütemű lesz. Jelenleg ugyanis fejenként 45 liter az átlagos fogyasztás, és ez még mindig jelentősen elmarad egyes nyugat-európai országoktól, ahol fejenként több mint 100 liter ásványvíz fogy - mondta a kommunikációs igazgató.
A Coca-Cola szükségesnek tartotta egy újabb márka bevezetését, ugyanis a termékpalettájáról hiányzott az eredeti ásványvíz (az általa forgalmazott Bonaqua gyártott víz, szén-dioxiddal és ásványi anyagokkal dúsított termék). Az új márka bevezetése ellenére a Bonaqua továbbra is megmarad.
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet