BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tíz százalék osztalékot fizet a Generali-Providencia

2002. március 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Generali-Providencia Biztosító Rt. százszázalékos tulajdonosának, az osztrák Generali Holding Vienna AG-nek nem lehet oka panaszra, hiszen a magyar biztosítási piac második legnagyobb társaságának 2001-es mérlege a várakozásoknál nagyobb, 884,6 milliárd forintos adózás utáni pozitívumot mutat. Ez tizenkétszer több, mint az egy évvel korábbi eredmény. A Generali-Providencia 10 százalékos osztalékfizetésről döntött, vagyis 400 millió forintot kap a bécsi cég - derült ki a biztosító tegnapi tájékoztatóján. A konszolidált mérlegben 1,1 milliárdos nettó profit szerepel. A társaság sajáttőke-arányos nyeresége 9,9, a konszolidált mérleg szerint ez 12,5 százalék. A Generali-Providencia befektetési állománya tavaly több mint negyedével növekedett. Az összes befektetés 93 százalékát értékpapírban tartják, aminek hozama 9,7 százalék, azaz 8,1 milliárd forint volt. A biztosító tavalyi díjbevétele 71,7 milliárdra emelkedett, így piaci részesedése 17,3 százalékra nőtt. Ez a társaság szerint részben a többcsatornás értékesítési hálózatnak, a hatékony kárrendezésnek és a széles termékpalettának köszönhető. Az elmúlt évben az életbiztosítási ág piacvezető cégeinek díjbevétele jelentősen visszaesett. A Generali is csak korábbi teljesítményének 93 százalékát produkálta. A bevételi rangsor szerinti tavalyelőtti harmadik helyéről az OTP-Garancia Biztosító taszította le, bár alig 400 milliós díjbevétel-különbséggel, így piaci részesdésük közel azonos, valamivel 12 százalék feletti. A nem életbiztosítási ágazatban a Generali 50 milliárdos bevételével bebetonozta második helyét.
V. Gy. Zs.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet