Újabb fejezetéhez érkezett a Realbank felszámolása, miután a Legfelsőbb Bíróság jóváhagyta a Fővárosi Bíróság korábbi döntését. Ennek értelmében a visszavásárlási garanciával és garantált hozammal lejegyzett részvények tulajdonosai érvényesíthetik kárigényüket. Ez csak azokra vonatkozik, akik 1998. július 10-én is a bank részvényesei voltak - tudatta a hitelintézet felszámolóbiztosa, Répássy Péter a Magyar Tőkepiacban. A felszámoló a tőkehiányos bank részvényeinek forgalmazását ebben a hónapban állította le. A bank az eddig járó kamatokkal együtt 1,5 milliárd forintos tartalékot képzett, ami száz százalékban fedezetet nyújt a kifizetésekre. A kárigény ezután az F kategóriában szerepel, vagyis a részvényeseket a kötvénytulajdonosokkal azonos kategóriába sorolják. Lehetséges, hogy a tulajdonosok és így a hitelezők még ebben az évben pénzükhöz jutnak, az utóbbiak akár a befektetett tőkén felüli összeghez.
(NAPI)
