A Magyar Nemzeti Bank javaslatára a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) ötmillió forintra büntette a Commerzbank Budapest Rt.-t. A közepes összegű bírságot a pénzforgalomra vonatkozó jogszabályok megsértése miatt rótták ki. Pénzintézetek hasonló bírságolására már számos alkalommal került sor. A büntetés mértéke mindig attól függ, hogy az ügyfelekre nézve a szabályok megszegése potenciálisan mekkora veszélyt jelent.
(NAPI)
