BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénz nélkül a Satelit

Ha a Satelit tévé működtetőjének nem sikerül megegyeznie a Siemens Magyarországgal, akkor március közepén kénytelen lesz beszüntetni a csatorna sugárzását. A Satelit vezetői szerint a Siemens szerződést szeg, míg a vállalat azt állítja, hogy nem sikerült 2002-re írásos megállapodást kötni a csatorna további támogatásáról.

2002. március 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Március közepéig sugározza adását a Satelit televízió, ha a csatorna fő támogatója, a Siemens Rt. nem utalja át a működéshez szükséges pénzt - derült ki tegnap a tévé sajtótájékoztatóján. Farkas Imre, a csatorna működtetőjének, a TVegy Rt.-nek az elnök-vezérigazgatója elmondta: a Satelit létrehozása után támogatói szerződést írtak alá a Siemensszel, ugyanis tisztában voltak vele, hogy a bevezetési időszakban egy önálló kereskedelmi tévé nem képes fenntartani magát.

A Siemens az első évben eleget tett a szerződésben foglalt támogatási kötelezettségének. A szerződést egy évre kötötték, ám Farkas állítása szerint a céggel sikerült megegyezniük a támogatás meghosszabbításáról, így jelenleg is érvényesnek tekintik a megállapodásukat.
Nem sikerült írásos megállapodást tető alá hozni az idei támogatással kapcsolatban - állította ugyanakkor lapunknak Bíró Péter, a Siemens stratégiai és kommunikációs igazgatója. Részleteket nem árult el a szerződésről, illetve a konfliktusról, mint mondta, nem kívánnak vitatkozni az újságok hasábjain az ügyről. Bíró elmondta: a Siemens innovatív ötletnek tartotta ezt a fajta támogatást és kedvező lehetőséget látott benne. A támogatásról szóló keretszerződés szerint a Siemens reklámszolgáltatásokat vehetett igénybe.
A német cég januártól már nem utalta át a támogatást a csatornának, így a tévé munkatársai gyakorlatilag három hónapja fizetés nélkül végzik a munkájukat - hangsúlyozta az elnök-vezérigazgató. A Satelit azért fordult a nyilvánossághoz, mert fő támogatójuk voltaképpen nem közölte velük, hogy miért nem folyósítja az összeget. Farkas elmondta: többször keresték ez ügyben a Siemenst, ám nem sikerült vele tárgyalni. Farkas nem kívánt a csatorna gazdasági eredményeiről beszámolni, sőt mint a NAPI Gazdaság kérdésére elmondta, arra sincs feljogosítva, hogy elárulja a támogatás összegét. Ezt Bíró is üzleti titokként kezelte.
Farkas szerint a Satelit bevételeinek 90 százalékát jelentette a Siemens-támogatás. Tekintve, hogy a tévé - Farkas állítása szerint - havonta 50-80 millió forintos költségvetéssel működött, kiszámolható, hogy az elektronikai cég több száz millió forinttal támogatta a csatornát évente.
Farkas azért nem érti a Siemens magatartását, mert a Marketing Centrum felmérései szerint a Satelit az elmúlt egy és negyed évben jó nézettségi eredményeket ért el, illetve országos televízióvá vált. A csatorna annak idején 20 millió forinttal indult, majd tavaly 300 milliós apporttal növekedett a jegyzett tőkéje (NAPI Gazdaság, 2001. október 26., 8. oldal). A Satelitet működtető TVegy Rt. hat magánszemély tulajdona.
Hőnyi Gyula

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet