BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növelte árbevételét a McDonald's

Valamivel több mint húszmilliárd forint nettó árbevételt ért el tavaly a McDonald's Magyarország Kft. A bevétel nagyobbik részét a franchise-éttermek adták. A cég vezetése szerint a magyar étteremhálózat nem érzékelte a gyorséttermi piacon tapasztalt visszaesést, a kiszolgált ügyfelek számának növekedése például folytatódott.

2002. március 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint 13 százalékkal, 20,8 milliárd forintra növelte nettó árbevételét a McDonald's Magyarország Kft. A társaság üzemi nyeresége 800 millió forint körül alakult, ám tavaly is folytatta terjeszkedését, a beruházások miatt így 2001-ben is veszteséget volt kénytelen elkönyvelni. Branislav Knezevic, a magyar leányvállalat ügyvezetője tegnapi sajtótájékoztatóján elmondta: 2002-ben már pozitív eredményre számítanak. A cég az idén további 3-4 új éttermet nyit meg. Jelenleg kereken 80 tagú az étteremhálózata, amelyből 40 saját, 40 franchise-működtetésű. Ez utóbbi boltok a bevétel 52,7 százalékát adják, több mint 11 milliárd forintot. A saját tulajdonú éttermek valamivel gyengébben teljesítenek. Ettől függetlenül a McDonald's négy év alatt megduplázta árbevételét, ám a növekedés üteme folyamatosan csökkent.
Az ügyvezető úgy véli: a McDonald'sot a gyorséttermi piacon végigsöprő visszaesés nem érintette, az ágazat telítettségét nem érzékelték. A vendégszám növekedése tavaly is folytatódott, 2000-ben 54,4 millió, 2001-ben pedig 57,7 millió vendéget szolgáltak ki. Tavaly a reklámkiadások mintegy egymilliárd forintot tettek ki, leginkább a cég arculatának, nem a termékeinek reklámozására költöttek. Knezevic elmondta: szeretnék a cég beszállítóinak kapacitását felhasználni az export növelésére. A beszállítók közül most az Univer Kft. tervezi a külföldre szállítást. A Loba Kft., amely az étteremlánc hústermék-beszállítója, 2,1 millió euró értékben exportált 9 ország 170 McDonald's-üzletébe. A Pannon Baromfi Kft. és a Bábolna Rt. pedig 13 millió euró értékű csirkét szállított ki, így a német McDonald's lánc egyik komoly alapanyagbázisává váltak.
A magyar leányvállalat által használt termékek 66 százalékát jelenleg magyar beszállítók, 34 százalékát külföldiek adják. Az ügyvezető elmondta, hogy sajtot, halat és hasábburgonyát importálnak, a felhasznált burgonya csaknem 20 százalékát. Korábban ezt a terméket is itthonról szerezték be, ám minőségi problémák miatt kénytelenek voltak felbontani a miskolci beszállítóval kötött szerződést. A cég továbbra is tárgyal a Quick Hungária Kft.-vel újabb éttermek átvételéről. (Kettőt már megvásároltak a megmaradt hétből. Eredetileg kilenc volt, ám abból a Wendy's lánc magyarországi működtetője egy ingatlanberuházó társaságon keresztül kettőt már bérbe vett.)
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet