BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Később döntenek a Konzumbank tőkeemeléséről

2002. március 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Konzumbank tőkeemelésére várhatóan rendkívüli közgyűlést hívnak össze, mivel a március 14-ére meghirdetett éves rendes közgyűlésén ez a téma nem került napirendre. A tőkeinjekcióra a nagyhitelkorlát növelése miatt lenne szükség, amely jelenleg 1,3 milliárd forint. A tervek szerint a hitelintézet részt venne a tulajdonosa, a Magyar Fejlesztési Bank érdekeltségébe tartozó cégek hitelezésében. A bank növelte hitelkihelyezését a kis- és középvállalati szektorban, de az állami beruházásokba (például a gyorsforgalmai úthálózat építésének finanszírozásába) is bekapcsolódott. A Konzumbankhoz került a családi gazdálkodók és a mezőgazdasági kis- és középüzemek kedvezményes hitelezéséhez kapcsolódó kamattámogatás és az állami kezességvállalásról szóló kormányrendelettel összefüggő feladatok előkészítése és végrehajtása is. Az MFB tulajdonába került 12 állami gazdaságnak ugyancsak a Konzumbank lett a számlavezetője. A bank vezetése az üzleti eredmények miatt reméli, hogy a tulajdonos 5 milliárd forintos tőkeinjekciót ad. A tőkeemelés várhatóan névérték feletti lesz.
(NAPI)

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet