BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Súlyos ítéletek a békési olajperben

2002. február 24. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Békés Megyei Bíróság nem jogerősen kilencévi börtönbüntetésre ítélte Dávid Pétert négyrendbeli, az adóbevételt különösen nagy mértékben csökkentő adócsalás és okirat-hamisítás, valamint a számviteli fegyelem büntette miatt. A bíróság szerint az okozott kár egymilliárd 97 millió forint. A békési olajper másodrendű vádlottját, Marton Jánost hatéves börtönbüntetéssel sújtotta a megyei bíróság, a további vádlottak közül egyet felmentett, a többieket pedig felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte.
Dávid esetében a bíróság előtt bizonyítást nyert, hogy 1996 és 1999 között ismeretlen forrásból származó gázolajat adott el nagy tételben a békéscsabai Körös Volán Rt.-nek. Az ítélet indoklása szerint Dávidnak pontosan tudni kellett, hogy nem adóalanytól szerezte be azt az üzemanyag-mennyiséget, amelyet aztán az rt.-nek értékesített. Az 1,097 milliárd forint az elmaradt áfa, jövedéki és fogyasztási adó, valamint útalap-befizetés tételeiből állt össze.
Az ítéletet az ügyész elfogadta, az első- és másodrendű vádlott és védőik fellebbeztek bizonyítottság és bűncselekmény hiánya miatt. Bár a védelem kérte, a bíróság nem engedélyezte az első- és másodrendű vádlott szabadlábra helyezését.
(NAPI)

Bod Péter
Bod Péter

Ez is érdekelhet