BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mától többnyire megdrágult a megszűnő valuták váltása

2002. február 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mától jellemzően jelentősen megdrágul az euró bevezetése miatt megszűnő valuták átváltása a magyar bankokban. A hitelintézetek érmét már el sem fogadnak, ráadásul a korábbinál jóval kevesebbjük váltja át a papírpénzt is (NAPI Gazdaság, 2002. február 14., 1. oldal). Aki tavalyi feltételekkel szeretné átváltani megszűnő EMU-valutáját, az február végéig a Magyarországi Volksbank Rt. fiókjaiban még megteheti. A pénzintézetnél az euróra konvertálás a legkedvezőbb, mert ilyenkor csak 3 százalékos jutalékot számít fel a társaság és az Európai Központi Bank által rögzített árfolyamon vált.
Ennél csak a számlára fizetés kedvezőbb, az ugyanis 2,5 százalékos jutalékkal történik. A deviza-folyószámla nyitása pedig díjmentes. Forintra, vagy más valutára is átváltható a még megmaradt - EMU-országokból származó - pénz, azonban az árfolyammarzsok miatt ez már költségesebb. A kereskedelmi bankok közül az Erste Bank Hungary Rt. a görög drachma és az ír font kivételével a többi papírpénzt elfogadja. Az OTP Bank Rt. és a K&H Bank Rt. csak a schillinget és a márkát váltja. Ez a három hitelintézet már csak borsos - a kivont valutákra érvényes - jutalék felszámításával hajlandó átvenni az érvénytelenné váló euróövezeti fizetőeszközöket. A pénzintézetek mától csak bankjegyet fogadnak el.
V. Gy. Zs.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet