A Híd Rádió Rt. megválik a Színes Mai Lap és az Autó-Motor magazinoktól, a kiadó együtt vagy külön-külön is értékesíti a lapokat - tudta meg a NAPI Gazdaság. Az eladók reményei szerint két héten belül új tulajdonoshoz kerülhetnek a lapok, mivel többen is érdeklődnek irántuk. Úgy tudjuk, a lehetséges vevők között magyarországi lapkiadók és bankok is számításba jöhetnek, ám a Színes Mai Lap konkurensének számító Blikket is megjelentető Ringier Kiadó Kft.-nek nem kívánják eladni az újságot. Nem mindenáron akar azonban megválni lapjaitól a Híd Rt., ha valamilyen okból nem sikerül az értékesítés, a kiadó megtartja őket. Egyáltalán nem szerepelnek az eladandók listáján a Híd egyéb érdekeltségei, a Rádió Bridge és a EuroSport magyar változata, továbbá a cégnél marad a Zsaru Magazin is.
A Színes Mai Lap csaknem egy éve van a piacon, az újságot a Híd Rádió égisze alatt a Mai Nap volt munkatársai hozták létre. A Színes Mai Lap a Matesz-adatok szerint 2001 harmadik negyedévében átlagosan naponta több mint 80 ezer, az utolsó negyedévben pedig 76 ezernél több példányban kelt el. (Az Autó-Motor nincs rajta a Matesz listáján.) A Mai Napot a Ringier vásárolta meg, majd pedig megszüntette, míg a Mai Nap névhasználati jogát a Ringier-től a most induló új bulvárlap kiadója, a Som-Média Rt. szerezte meg (NAPI Gazdaság, 2002. február 4., 1. oldal).
D. J.
