BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Telenor befejezte a Pannon GSM akvizícióját

2002. február 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A norvég Telenor - mobil-leányvállalatán, a Telenor Mobile-on (TM) keresztül - véglegesen megszerezte a Pannon GSM Rt. részvényeinek 74,22 százalékát a holland KPN távközlési vállalattól, a finn Sonerától és a dán Tele Danmark Communication (TDC) cégtől. Az immár a hatósági jóváhagyást is élvező cégvásárlás eredményeképpen a Telenor részesedése a Pannon GSM-ben 25,78 százalékról 100 százalékra emelkedett.
A Telenor 2001 szeptemberében írta alá a Pannon GSM részvényeinek megvásárlásáról szóló megállapodást, melyet azonban az Informatikai Kormánybiztosságnak és a Gazdasági Versenyhivatalnak még jóvá kellett hagynia. Ez év január 22-én zöld utat kapott a részvényvásárlás, melyet a Telenor hétfőn véglegesen tető alá hozott. A részvények vételára egymilliárd euró, a finanszírozás meglévő hitelcsatornákon keresztül történik majd - tájékoztatott a norvég cég. A Telenor 2002. február 4-től konszolidálja a Pannon GSM-et. A magyar mobiltelefon-társaságnak 2002. január 1-jén több mint 1,95 millió előfizetője volt, alkalmazottainak száma meghaladta az 1600-at. A Pannon GSM piaci részesedése a háromszereplős magyar GSM-piacon 40 százalék körüli.
Az oslói székhelyű Telenor ASA jelenleg több mint 30 országban van jelen, a norvég piacon vezető szerepet játszó TM-nek világszerte 15 mobilcégben van tulajdonrésze.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet