BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Döntőbizottsághoz fordult a Vivendi

2002. január 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lapunk információja szerint a hírközlési döntőbizottsághoz fordult a Vivendi Telecom Hungary, annak megállapítására, hogy a mobiltelefon-szolgáltatók versenysértő díjakat kérnek-e a vezetékes hálózatból mobilba irányuló hívások végződtetéséért a helyi telefontársaságoktól. Ezt megelőzően hasonló tartalmú kérelmet juttatott el a helyi koncessziós társaságok szövetsége a Gazdasági Versenyhivatalhoz, amely időközben megkezdte a vizsgálatot (NAPI Gazdaság, 2001. december 14., 1. oldal). A társaságok szerint ugyanis több az indokoltnál az a körülbelül 37 forint, amit a mobiltelefonos cégek percenként beszednek a hálózatukba történő végződtetésért. A 37 forint annál is lényegesen több, mint amennyit a mobilcégek egymás közti forgalmukban a végződtetésért kapnak.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet