A Sláger Rádió megtámadta az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) december 20-i döntését, amelyben a testület azonnali hatállyal felmondta a csatorna műsorszolgáltatási szerződését, mivel a rádió nem fizette be az esedékes koncessziós díjat. Ezt megelőzően a rádió választott bírósághoz fordult annak érdekében, hogy felülvizsgáltassa műsorszolgáltatási megállapodását. A jogi szakember szerint a rádió által kezdeményezett eljárásoktól függetlenül behajtható a koncessziós díj.
Bírósághoz fordult a Sláger Rádió Műsorszolgáltató Rt. annak érdekében, hogy hatálytalanítsa az ORTT tavaly decemberi (NAPI Gazdaság, 2001. december 21., 1. oldal) határozatát - mondta lapunknak György Gábor, a rádió vezérigazgatója. A rádió már a testületi döntés megszületése előtt egy nappal egy másik beadvánnyal is élt, a választott bíróságon a műsorszolgáltatói szerződés felülvizsgálatát kezdeményezte, annak érdekében, hogy a rádió által fizetendő koncessziós díj összhangban legyen az időközben megváltozott rádiós reklámpiac méretével. A Sláger Rádió célja, hogy hosszú távon folytathassa tevékenységét - mondta György.
Az ORTT egy hónapja egyhangú szavazással úgy döntött, hogy azonnali hatállyal felmondja a Sláger Rádió Rt.-vel kötött műsorszolgáltatási szerződést. A testület azért határozott így, mert a rádió sem az eredeti, november 19-ei határidőre, sem pedig a 30 napos haladék után nem fizette be az esedékes 1,3 milliárd forint műsorszolgáltatási díjrészletet (NAPI Gazdaság, 2001. december 20., 1. oldal). A Sláger Rádió 1997-ben, 4 milliárd forintért jutott a hétéves koncesszióhoz. Az összeg 30 százalékát az induláskor kellett befizetnie, ami után három évig nem kellett koncessziós díjat lerónia, a fennmaradó - indexált - összeget pedig részletekben kellett kiegyenlítenie, most egy újabb részlet vált esedékessé.
Ha a Sláger Rádió az ORTT határozatának kézhezvételétől számított 30 napon belül nem élt volna jogorvoslattal, úgy az ORTT határozata a 30. napon - vagyis a következő egy-két nap múlva - jogerőre emelkedett volna, s ebben az esetben a következő napon megszűnt volna a műsorszolgáltatói szerződés, így viszont a majdani bírósági döntéstől függően alakul a rádió jövője. A csatorna koncessziós díját azonban a Sláger Rádió által kezdeményezett eljárástól függetlenül behajthatja az ORTT - mondta lapunknak az ORTT-t képviselő Bogdán Tibor, a Nagy és Trócsányi Ügyvédi Iroda vezetője. Úgy tudjuk, a behajtásról még nem született döntés.
D. J.
