Immár 100 százalékig dolgozói tulajdonban van a pápai Talajerőgazdálkodási Kft., miután a Zala Megyei Önkormányzat is eladta a cégben lévő 36 százalékos üzletrészét - értesült helyhatósági forrásból lapunk. A többségi tulajdonos Veszprém Megyei Önkormányzat már az elmúlt év őszén megvált a cég 64 százalékától. Ezt 57 millió forintért a társaság dolgozói által alapított Ökotrend 2001. Kft.-nek adták el (NAPI Gazdaság, 2001. október 10., 8. oldal). A kisebbségi részvénycsomag ra kiírt pályázaton nem kínáltak túl sokat az ajánlattevők. Ezért az önkormányzatok úgy döntöttek, hogy ha a dolgozók cégének árajánlata eléri a legnagyobb összeget kínáló pályázóét, 10 százalékos kedvezménnyel a dolgozóknak adják el a maradék pakettet.
K. Zs.
