BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A dolgozóké lett a pápai Talajerőgazdálkodási Kft.

2002. január 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Immár 100 százalékig dolgozói tulajdonban van a pápai Talajerőgazdálkodási Kft., miután a Zala Megyei Önkormányzat is eladta a cégben lévő 36 százalékos üzletrészét - értesült helyhatósági forrásból lapunk. A többségi tulajdonos Veszprém Megyei Önkormányzat már az elmúlt év őszén megvált a cég 64 százalékától. Ezt 57 millió forintért a társaság dolgozói által alapított Ökotrend 2001. Kft.-nek adták el (NAPI Gazdaság, 2001. október 10., 8. oldal). A kisebbségi részvénycsomag ra kiírt pályázaton nem kínáltak túl sokat az ajánlattevők. Ezért az önkormányzatok úgy döntöttek, hogy ha a dolgozók cégének árajánlata eléri a legnagyobb összeget kínáló pályázóét, 10 százalékos kedvezménnyel a dolgozóknak adják el a maradék pakettet.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet