A Hungexpóval kialakult konfliktushelyzet kapcsán a Haris Kereskedőház Kiállításszervező Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. sajtóközleményt adott ki, amelyben - a többi között - arról számol be, hogy a 13 éves múltú, nemzetközileg is jegyzett autós szakkiállítások rendezési jogának megvásárlásáról éppen két évvel ezelőtt döntött a Hungexpo vezetősége. Erről a felek előszerződés tartalmú szándéknyilatkozatot írtak alá. Első lépcsőben tavaly az új autókat bemutató Automobil Budapesti Autószalon eladásáról állapodtak meg (NAPI Gazdaság, 2000. október 10., 9. oldal).
2001 októberében a 14. Budapesti Autószalont a Hungexpo már saját rendezvényeként szervezte és hirdette meg. Ennek kapcsán Petykó Zoltán vezérigazgató elmondta, hogy ez a kiemelkedően jól jövedelmező kiállításaik közé tartozik, amelynél az átlagos 9 százalék helyett annak dupláját érhetik el.
A járműgyártás háttériparát bemutató Automobil Autótechnika szakkiállítás megvételéről tavaly ősszel is csak annyit mondott Petykó a NAPI Gazdaságnak, hogy még mindig folynak a tárgyalások. A Haris azonban szerette volna érvényesíttetni az előszerződés erre vonatkozó kitételeit is, ám - a közlemény szerint - az eladó cég minden megoldási kísérlete elől elzárkózott a Hungexpo. Ugyanakkor a Haris nemcsak azt kifogásolja, hogy az Autótechnika kiállítási jogát még nem vásárolta meg a Hungexpo, hanem azt is sérelmezi, hogy e rendezvény idei megtartásánál társszervezőként tünteti föl magát.
Megkeresésünkre Haris György, a Haris társtulajdonosa és cégvezetője nem kívánt újabb részleteket elárulni, mivel a mai napon sajtótájékoztatót tart az ügyben.
Ugyancsak megkerestük a Hungexpo vezérigazgatóját, ám Petykó titkárságán keresztül azt üzente, hogy nem kíván reagálni Haris sajtóközleményére.
B. G.
