BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fejleszt és létszámot csökkent a Balluff

A recesszió ellenére 1500 négyzetméteres új üzemcsarnokot épített Veszprémben a Balluff Elektronikai Kft. A cég tavaly a tervezettnél kisebb mértékben tudta növelni termelését, s a közelmúltban létszámcsökkentésre kényszerült.

2002. január 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Veszprémben a közelmúltban felépített és átadott új 1500 négyzetméteres gyártócsarnokába telepíti a mechanikai munkafolyamatokat a német tulajdonban lévő Balluff Elektronikai Kft. Mint azt Melles Árpád igazgató kifejtette: a több száz millió forint értékű újabb beruházás megvalósítását a megnövekedett termelési igények és az új feladatok tették szükségessé. (A német Balluff-cégcsoport teljes termelésének már 70 százalékát a veszprémi gyár állítja elő, mert az elmúlt időszakban - döntően a termelési költségek miatt - a kapacitások egyre nagyobb részét telepítették Magyarországra.)
Európa egyik legnagyobb és immár legmodernebb szenzorgyártó, a szerszámgép- és a járműiparban is érdekelt cége a világgazdasági recesszió ellenére tavaly az előzetes adatok szerint mintegy 15 százalékkal növelte termelését, s nettó árbevétele eléri majd a 6,5 milliárd forintot. A tervezett 25-30 százalékos termelésbővülést nem tudták elérni, mivel a termékeinek mintegy 40 százalékát az Egyesült Államokban értékesítő Balluff a terrortámadást követően hetekig nem kapott megrendelést a tengerentúlról (NAPI Gazdaság, 2001. november 22., 1-19. oldal). Az elmúlt év második felében a cég mintegy 30 dolgozóval csökkentette a létszámot. A Balluff ugyanakkor beruházási koncepcióján a recesszió idején sem változtat, s a következő időszakban tovább növeli végszerelő kapacitását.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet