BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feldarabolja a Goldsunt a Zalabaromfi?

Megválik több Goldsun-ingatlantól a Zalabaromfi Rt. Az idén 200 millió forintos beruházási programot megvalósító társaság az egykor a tőzsdén is szereplő Goldsun esetében egyelőre bérfeldolgozásra és -hűtésre rendezkedik be, később azonban lehet, hogy be is olvasztják a céget.

2001. december 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén több mint tízmillió szárnyast feldolgozó zalaegerszegi Zalabaromfi a közeljövőben megválik több Goldsun-ingatlantól. A Zalabaromfi idén nyáron vásárolta meg az egykor a tőzsdén is szereplő, ám később nehéz pénzügyi helyzetbe került Goldsun Hűtőipari Rt.-t (NAPI Gazdaság, 2001. szeptember 7., 6. oldal). Budai Zoltán, aki jelenleg mindkét céget vezérigazgatóként irányítja, lapunknak elmondta: elsősorban a Goldsun feleslegessé vált hűtőházi ingatlanjaitól válnak meg.
A Goldsun a jövőben sem termeltetési, sem pedig kereskedelmi tevékenységet nem végez, ehelyett bérhűtésre és
-feldolgozásra rendezkedik be. Ezzel párhuzamosan a Zalabaromfi Rt.-nél 200 millió forint értékű fejlesztési program kezdődött, amelynek egy része a jövő évre is áthúzódik. Várhatóan februárban helyezik üzembe azt a korszerű pulykaelőhűtő üzemrészt, amelynek megvalósítása 120 millió forintba kerül. A vezérigazgató szerint a Zalabaromfi a piaci igények változása miatt a közeljövőben elsősorban a pulykafeldolgozásra koncentrál, s jövőre már heti harmincezer állat feldolgozásával számolnak. Lapunk információja szerint nem kizárt, hogy a Goldsun hamarosan teljesen megszűnik.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet