Újabb termelőberendezéseket és ezzel együtt új termékek gyártását telepíti Magyarországra az amerikai központú, elsősorban multifunkcionális rendszereket gyártó Harman International - értesült lapunk. A vállalat hangszórókat előállító hazai cége, a Harman-Becker Automotive Kft. néhány nappal ezelőtt új gyártóbázist avatott Székesfehérváron, a Sóstó Ipari Parkban. A 33 ezer négyzetméteres területen felépült új gyár már több mint 700 dolgozót foglalkoztat. Alfred Rantz gyárigazgató elmondta, hogy az elektronikai piac gyors átalakulása a multinacionális cégcsoportot is arra kényszeríti, hogy újragondolja az egyes telephelyek közötti munkamegosztást, s a gyártás mind nagyobb részét kisebb költséggel működtethető gyárakba telepítse.
A Harman-Becker Automotive Systems a korábbi rendkívül kedvező tapasztalatok miatt döntött úgy, hogy Székesfehérváron építi fel az egész európai piacot kiszolgáló hangszóró- és alkatrészgyárát. (A sóstói ipari parkban 1995 decemberében mindössze 22 dolgozóval még a Nokia kezdett hangszórókat gyártani, ám az üzemet két évvel később eladták a Harman Internationalnek.) Az új gyártóbázist már úgy tervezték meg és építették fel, hogy az hosszú távon is képes legyen kielégíteni a vezető autógyárak igényeit. A Harman-Becker különböző márkájú termékeit - az Infinityt, a JBL-t, a Lexicont és a Mark Levinsont, valamint a Harman-Kardont - olyan neves autógyárak használják, mint a Daimler-Chrysler, a Porsche, a BMW, a Volvo vagy az Audi.
K. Zs.
