BUX 139051.82 -0,18 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Takarmánygyár lett a taranyi lokátorállomásból

Új gyártóbázist épített a Somogy megyei Taranyban az olasz tulajdonban lévő Hunion R. E. Kft. - tudta meg a NAPI Gazdaság. A korábban katonai objektumként működő területen felépített takarmánygyártó üzem a hazai piacon kívül szlovák, román és olasz megrendelőknek szállít majd, ha megkapja a működési engedélyt.

2001. december 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Somogy megyei Taranyban elkészült, bár a szükséges engedélyek hiánya miatt még nem termel az olasz tulajdonban lévő Hunion R. E. Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. első magyarországi gyártóbázisa. Renato Gaole tulajdonos-ügyvezető lapunknak elmondta, hogy a mintegy 100 millió forint költséggel létrehozott, kezdetben 10-15 dolgozót foglalkoztató első magyarországi gyártóbázisukról a itteni piacon kívül főként szlovák, román és olasz megrendelőiket szolgálják majd ki. A taranyi üzemben állati takarmányok és kiegészítő koncentrátumok készülnek majd. A termelést egyelőre azért nem tudják elkezdeni, mert a szükséges engedélyeket - elsősorban a működési engedélyt - még nem kapták meg, jóllehet beszerzésüket már hónapokkal ezelőtt elkezdték. Az ügyvezető abban bízik, hogy legkésőbb a jövő év elején végre elkezdődhet a termelés a taranyi üzemben.
Az Olaszországon kívül Spanyolországban és Lengyelországban is gyártóbázissal rendelkező olasz tulajdonosok 1997-ben 3 millió forint törzstőkével hozták létre magyarországi cégüket. A nagydorogi bejegyzésű Hunion Kft. Taranyban egy korábban katonai lokátorállomásként szolgáló, az évek során meglehetősen rossz állapotba került ingatlanegyüttest vásárolt meg a helyi önkormányzattól, s csak az infrastruktúra fejlesztésére - a szennyvíz- és az elektromos hálózat kiépítésére - több tízmillió forintot költött.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet