A Somogy megyei Taranyban elkészült, bár a szükséges engedélyek hiánya miatt még nem termel az olasz tulajdonban lévő Hunion R. E. Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. első magyarországi gyártóbázisa. Renato Gaole tulajdonos-ügyvezető lapunknak elmondta, hogy a mintegy 100 millió forint költséggel létrehozott, kezdetben 10-15 dolgozót foglalkoztató első magyarországi gyártóbázisukról a itteni piacon kívül főként szlovák, román és olasz megrendelőiket szolgálják majd ki. A taranyi üzemben állati takarmányok és kiegészítő koncentrátumok készülnek majd. A termelést egyelőre azért nem tudják elkezdeni, mert a szükséges engedélyeket - elsősorban a működési engedélyt - még nem kapták meg, jóllehet beszerzésüket már hónapokkal ezelőtt elkezdték. Az ügyvezető abban bízik, hogy legkésőbb a jövő év elején végre elkezdődhet a termelés a taranyi üzemben.
Az Olaszországon kívül Spanyolországban és Lengyelországban is gyártóbázissal rendelkező olasz tulajdonosok 1997-ben 3 millió forint törzstőkével hozták létre magyarországi cégüket. A nagydorogi bejegyzésű Hunion Kft. Taranyban egy korábban katonai lokátorállomásként szolgáló, az évek során meglehetősen rossz állapotba került ingatlanegyüttest vásárolt meg a helyi önkormányzattól, s csak az infrastruktúra fejlesztésére - a szennyvíz- és az elektromos hálózat kiépítésére - több tízmillió forintot költött.
Körtési Zsolt
