BUX 139460.27 0,11 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliárdos beruházásba kezd a Pannontej

Két év alatt több mint 2 milliárd forint értékű beruházási programot hajt végre a zalaegerszegi székhelyű Pannontej Rt. A francia Bongrain-csoport tulajdonában lévő, idén már 900 millió forint adózás előtti nyereséggel számoló cég elsősorban sajtgyártó kapacitását bővíti központi és répcelaki telephelyén.

2001. december 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mindkét telephelyén tovább bővíti sajtgyártó kapacitását a francia Bongrain-csoporthoz tartozó zalaegerszegi székhelyű Pannontej Rt. A következő két év során összesen több mint 2 milliárd forint értékű beruházási programot valósítanak meg. Besenyei Ferenc vezérigazgató elmondta, hogy a jelentős építési munkákkal és gépi, valamint technológiai fejlesztésekkel járó program része annak a már korábban elkezdett folyamatnak, amelynek keretében a Pannontej megszüntette a napi termékek gyártását és a sajtkészítésre koncentrál. (A Magyarországon gyártott évi 50 ezer tonna sajtnak már most is a 20 százalékát állítja elő.)
A beruházást saját erőből, az adózás utáni nyereségből tudják finanszírozni, hiszen a Bongrain azt nem viszi ki az országból, hanem teljes egészében a versenyképesség megőrzésére fordítja - tette hozzá a vezérigazgató.
A teljes programból jövőre a tervek szerint 1,4 milliárd forint értékű valósul meg, döntően Zalaegerszegen. Az üzem jelenlegi, 3800 tonnás évi keménysajtgyártó kapacitását 6 ezer tonnára növelik, míg ömlesztett és préselt sajtokat ezentúl kizárólag Répcelakon készítenek majd.
A termékeinek jelentős részét az USA-ban és Kanadában, valamint Dél-Európában értékesítő cég (jóllehet a hazai sajtfogyasztás idén tovább csökkent) 2001-ben már 13,5 milliárd forintos nettó árbevétel mellett 900 millió forint adózás előtti nyereséggel számol.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet