BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Kunrehab rokkantjai beszüntették a sztrájkot

Beszüntette, majd - mivel a tulajdonos elbocsátással fenyegetőzött - újra felvette a munkát a budapesti székhelyű Kunrehab Kft. szekszárdi telephelyének 80 dolgozója, mert a cég többi telephelyének összesen 900 dolgozójához hasonlóan nem kapták meg októberi munkabérüket. A NAPI Gazdaság értesülése szerint a csökkent munkaképességűeket foglalkoztató cég azért nem tud bért fizetni, mert a számlavezető bank felmondta hitelszerződését.

2001. november 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több napja áll a termelés a budapesti székhelyű Kunrehab Kft. szekszárdi üzemében, mert az üzem mintegy 80 csökkent munkaképességű, elsősorban rokkantnyugdíjas dolgozója nem jutott hozzá november 10-én esedékes, októberi munkabéréhez - tudta meg lapunk. Az elsősorban olasz megrendelésekre játékokat összeszerelő, kizárólag csökkent munkaképességű dolgozókat részmunkaidőben foglalkoztató társaságnak öt megyében nyolc telephelye van. Az öt éve alapított Kunrehab összesen kilencszáz dolgozót foglalkoztat.
A NAPI Gazdaság információja szerint a dolgozókkal és a telephelyek vezetőivel a budapesti központból azt közölték, hogy a számlavezető Postabank szolnoki fiókja felmondta a cég hitelszerződéseit, s megszüntették számlaforgalmi jogosultságát. A társaság vezetői ezt követően tárgyalásokat kezdtek a pénzintézettel, s abban bíznak, hogy néhány napon belül sikerül megoldani a helyzetet. A társaság illetékesei azt állítják, hogy hasonló fizetési gondjaik még soha nem voltak, s a banki döntés váratlanul érte őket.
A szekszárdi üzem dolgozói korábban azt mondták: addig nem dolgoznak, amíg nem kapják meg októberi fizetésüket. A munkáltató fenyegetése nyomán azonban változtattak elhatározásukon és újra felvették a munkát.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet