Több napja áll a termelés a budapesti székhelyű Kunrehab Kft. szekszárdi üzemében, mert az üzem mintegy 80 csökkent munkaképességű, elsősorban rokkantnyugdíjas dolgozója nem jutott hozzá november 10-én esedékes, októberi munkabéréhez - tudta meg lapunk. Az elsősorban olasz megrendelésekre játékokat összeszerelő, kizárólag csökkent munkaképességű dolgozókat részmunkaidőben foglalkoztató társaságnak öt megyében nyolc telephelye van. Az öt éve alapított Kunrehab összesen kilencszáz dolgozót foglalkoztat.
A NAPI Gazdaság információja szerint a dolgozókkal és a telephelyek vezetőivel a budapesti központból azt közölték, hogy a számlavezető Postabank szolnoki fiókja felmondta a cég hitelszerződéseit, s megszüntették számlaforgalmi jogosultságát. A társaság vezetői ezt követően tárgyalásokat kezdtek a pénzintézettel, s abban bíznak, hogy néhány napon belül sikerül megoldani a helyzetet. A társaság illetékesei azt állítják, hogy hasonló fizetési gondjaik még soha nem voltak, s a banki döntés váratlanul érte őket.
A szekszárdi üzem dolgozói korábban azt mondták: addig nem dolgoznak, amíg nem kapják meg októberi fizetésüket. A munkáltató fenyegetése nyomán azonban változtattak elhatározásukon és újra felvették a munkát.
K. Zs.
