Költségcsökkentés, valamint a szervezeti korszerűsítés érdekében a termeléshez és az értékesítéshez szorosan nem kapcsolódó tevékenységeket várhatóan társaságokba szervezi, illetve kiadja a Mol Rt. többségi tulajdonában lévő péti Nitrogénművek Rt. - erősítette meg lapunk információit Kruppa Ignác vezérigazgató. Az intézkedéscsomag olyan területeket érint, mint a karbantartás, a parkgondozás vagy az őrző-védő és a portaszolgálat. Ezzel párhuzamosan ebben az évben - jórészt nyugdíjazással - mintegy 100 fővel csökkentik a létszámot. Nem kizárt, hogy később újabb leépítésre is sor kerül - tette hozzá a vezérigazgató. (A Nitrogénműveknél tavaly 6 százalékos létszámcsökkentést hajtottak végre.)
A racionalizálási program részeként a társaság megválik a termeléshez és az értékesítéshez szorosan nem kapcsolódó ingatlanjaitól is. Eladnak több mint húsz péti lakást, egy nagy alapterületű művelődési házat, egy jégpályát és meghirdetnek egy strandot, valamint a Hotel Pétet is.
A cég idén a múlt évihez hasonló, 24,5 milliárd forint körüli nettó árbevétellel és a korábbi évekhez hasonlóan nyereséges gazdálkodással számol. A péti Nitrogénművek Rt. 2000-ben a korábbi évhez képest megduplázta nettó árbevételét, s mintegy 10 százalékos árbevétel-arányos nyereséget ért el. A társaság a múlt évi 500 millió után idén már mintegy 900 milliót költ fejlesztésre és beruházásokra.
Körtési Zsolt
