A pécsi önkormányzat legutóbbi ülésén úgy döntött, hogy 200 millió forinttal megemeli az immár teljes egészében a város tulajdonában lévő Pécsi Tömegközlekedési Rt. alaptőkéjét. A juttatást a cég két új városi buszpályaudvar építésére költi. A helyi járatú autóbuszok új végállomását mintegy 100 millió forintos költséggel, a város déli részén, a FEMA bevásárlóközpont melletti több hektáros területen alakítják ki, míg - ugyancsak 100 millió forintos költséggel - elkezdődik az uránvárosi pályaudvar teljes átépítése is.
Kerényi János, Pécs alpolgármestere lapunknak nyilatkozva elmondta: a beruházásokat döntően ingatlaneladásból, illetve saját erőből finanszírozzák. Az alpolgármester szerint a helyhatóság kiemelten kezeli a helyi tömegközlekedés fejlesztését, amelynek fontos része a járműpark korszerűsítése is. A korábban a PT-ben 56,3 százalékos részvénycsomaggal rendelkező önkormányzat augusztusban állapodott meg az állami tulajdonban lévő Pannon Volán (PV) Rt.-vel, hogy nyolc, döntően belvárosi ingatlanért elcserélik azt a 43,7 százalékos, 217 millió forint névértékű pakettet, amely addig a PV tulajdonában volt.
(NAPI)
