BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Friesland a magyar Nutriciára bízza a régiós terjeszkedést

A Nutricia Magyarország Tejtermék Csoport árbevétele a tavalyi 44,5 milliárd után idén várhatóan 56,9 milliárd forint lesz, a jövő évi terv pedig több mint 60 milliárd. A Nutriciát és vele a magyar cégeit idén megvásárolta a világ ötödik legnagyobb tejipari vállalata, a holland Friesland, és az ügylet szentesítéséhez szükséges hazai versenyhivatali döntés várhatóan jövő hét elején születik meg.

2001. november 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A több mint 12 ezer termelő által tulajdonolt, évente 5,2 milliárd liter tejet feldolgozó, 75 országban jelen lévő Friesland 664 millió euróért vásárolta meg a Royal Nomico Holding tejterméküzletágát, a Nutricia Dairy and Drinks Groupot, s így a Nutricia Magyarország-tejtermékcsoportot (NM) is. A vásárlásra az uniós versenyhivatali jóváhagyás után a magyar versenyhivatalnak is rá kell még bólintania november 21-éig, annál is inkább, mivel a Friesland tulajdonos a MiZóban is.
A holland Friesland nagyra törő terveket sző a Nutriciával kapcsolatban, miután az anyavállalat az elmúlt öt év dinamikus fejlődése elismeréseként magyarországi cégét bízta meg a közép-európai csoport létrehozásával - derült ki a Nutricia sajtóbeszélgetésén. Az NM piaci részesedése a ma mintegy 1,75 milliárd literes hazai piacon 24 százalék, s a Milli márkát be kívánja vezetni Közép-Európa más országaiban is.
A magyar Nutricia működését tavaly racionalizálták és a csoport tevékenysége ma már három cégben ölt testet. A Nutricia Termelőház Rt. a tejtermékgyártással és tejfelvásárlással foglalkozik, a Nutricia Kereskedőház Rt.-hez a kereskedelem, marketing és logisztika tartozik, a Nutricia Magyarország Kft. pedig humánerőforrás- és IT-szolgáltatásokat nyújt a vállalatcsoportnak. A csoport az árbevételét idén 27,9 százalékkal, 56,9 milliárd forintra növeli, 2006-ra pedig 82 milliárdot vár középtávú stratégiai terve szerint. A várható nyereségről Kiss Pál László, a Nutricia magyarországi és közép-európai vezetője annyit árult el, hogy az üzemi eredmény a tavalyi 3,8 milliárd forintról előreláthatólag a forgalomnál nagyobb mértékben emelkedik majd. A Nutricia a régióban Magyarország mellett jelenleg Csehországban, Szlovákiában és Romániában működtet termelőüzemeket, és Temesvári Kornél, a Nutricia Kereskedőház elnöke, kereskedelmi igazgató szerint a tervek között szerepel egy horvátországi termelőüzem megvásárlása is.
L. L.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet