A csökkenő megrendelések és az újabb minimálbér-emelés miatt enyingi, jelenleg mintegy 600 dolgozót foglalkoztató kábelkonfekcionáló üzemének létszámát a jövő év elejétől 440 dolgozóval csökkenti a Videoton Holding Rt. A részletekről Lakatos Péter, a vállalat vezérigazgató-helyettese egyelőre nem kívánt nyilatkozni, de nem cáfolta a kényszerű elbocsátás hírét. A jelenleg tíz hazai telephelyen mintegy 15 ezer dolgozót foglalkoztató cégcsoportnál a kedvezőtlen körülmények ellenére mindent megtesznek azért, hogy egy gyárat se kelljen becsukni.
Az ágazat gondjai - például a túlméretezett kapacitások - miatt felmerült, hogy a jövő év első felében az enyingi vagy a törökszentmiklósi gyárat bezárják. Lakatos ehhez hozzáfűzte: lehet, hogy már a jövő hét közepén ezzel épp ellentétes, pozitív fejleményekről tudnak beszámolni.
Sinkó Ottó, a társaság másik vezérigazgató-helyettese a közelmúltban lapunknak már úgy nyilatkozott, a hazai gyártási költségek folyamatos emelkedése miatt elképzelhető, hogy egyes termékek előállítását Bulgáriába, a Sztara Zagora-i gyártóbázisához telepíti a Videoton. A hazai kényszerű termeléscsökkentés ráadásul elsősorban az ország fejletlenebb, keleti régiójában lévő üzemeket érintheti (NAPI Gazdaság, 2001. augusztus 31., 5. oldal).
Körtési Zsolt
