(NAPI)
2002 tavaszától Őriszentpéter központtal nemzeti parkként működhet és fogadhatja a látogatókat az Őrség – közölte a tájegység önkormányzati vezetőivel egy közelmúltban tartott tanácskozáson Turi-Kovács Béla. A környezetvédelmi miniszter elmondta: a térség jövőjét, arculatát és nem utolsósorban a turizmusra alapozott gazdasági fejlődését meghatározó Őrségi Nemzeti Park (ŐNP) létrehozása érdekében már csupán néhány részletkérdést kell tisztázni. Az Őrségi Nemzeti Park az uniós csatlakozás időpontjában már előnnyel pályázhat brüsszeli forrásokra, elsősorban a természetközeli gazdálkodási formák megőrzéséhez valamint fejlesztéséhez. A szakminiszter úgy vélte, a tájegység népességének a jövőben az öko- és a falusi turizmuson kívül elsősorban a nagy hagyományú legeltető állattartás és a fagazdálkodás nyújthat megélhetést. A térség központjában, Őriszentpéteren már eredményesen működik az a természetvédelmi oktatóbázis, amely garanciát adhat a sajátos flóra és fauna megőrzésére, a szaktárca pedig 90 millió forinttal támogatja az ŐNP szervezeti és működési kereteinek kialakítását.
2001. október 29. hétfő, 23:59
