BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatékonyságjavító program a Nitrokémia 2000-nél

További 400 millió forinttal javíthatja a Nitrokémia 2000 Rt. eredményességét az a hatékonyságjavító program, amelyet a legutóbbi ülésén fogadott el a társaság igazgatósága. Ezzel egy időben 800 millió forintos beruházással elkészült az új klórlogisztikai rendszer.

2001. október 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hatékonyságjavító programról döntött a balatonfűzfői székhelyű Nitrokémia 2000 Rt. igazgatósága. A működési szervezet további korszerűsítésétől, amely lapunk információi szerint létszámcsökkentéssel is jár majd, mintegy 400 millió forintnyi eredményjavulást várnak - közölte Henger Károly. A társaság vezérigazgatója elmondta, hogy erre elsősorban a növényvédőszer-piacon kialakult egyre élesebb verseny miatt van szükség. Ezzel párhuzamosan tovább folytatódik az a csaknem 1,4 milliárd forint értékű környezetvédelmi beruházás, amelyről már korábban döntés született. A közelmúltban 800 millió forintos költséggel már elkészült az új klórlogisztikai (klórkezelő) rendszer, ami egyik feltétele volt annak, hogy a cég megkapja a környezetvédelmi működési engedélyt. (A cég kettéválasztásakor az új társaságot a hatóságok átfogó technológiai vizsgálatra kötelezték.)
A jelentős ingatlanvagyonnal rendelkező, 4,653 milliárd forint jegyzett tőkéjű Nitrokémia 2000 Rt. 85 százalékos részvénycsomagját tavaly a cég 12 vezetője által 20 millió forintos alaptőkével létrehozott Nitrokémia-Invest Rt. vásárolta meg az ÁPV Rt.-től. Ezzel egy időben született döntés arról, hogy a fennmaradó 15 százalékhoz - 698 millió forint értékű részvénycsomaghoz - a dolgozók kedvezményes áron juthatnak hozzá (NAPI Gazdaság, 2001. május 26., 5. oldal).
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet