BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ócskavas lesz a hengerműből?

A miskolci székhelyű Észak-magyarországi Ingatlanforgalmazó Kft. megkezdte az előkészületeket az Ózdi Hengermű (OHM) Kft. termelőegységeinek, hengersorainak leszereléséhez, van olyan berendezés, amelyet már elszállított a helyszínről - tudta meg a NAPI Gazdaság. Tegnap a munkát leállították. Az OHM tulajdonosai, akik egyben a menedzsment tagjai, még egy utolsó kísérletet tesznek az üzem megmentésére.

2001. október 19. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OHM termelőegységeit a Raiffeisen Bank-csoporthoz tartozó RB Kereskedőház Kft. árvereztette el az Első Budai Árverezőház árverésén (NAPI Gazdaság, 2001. október 11., 9. oldal). A 100 millió forint plusz áfa kikiáltási árra tartott termelőegységekért a vevő nettó 70 millió forintot fizetett. A titokzatos vevő kilétéről lapunk megtudta, hogy az a miskolci Észak Ingatlan Kft. volt. Miután az árverezési hirdetmény nem tartalmazta, hogy a vevőnek üzemeltetni kell a hengersorokat, így azokat akár ócskavasként is értékesítheti. Ezt érzékeltette lapunknak nyilatkozva Nagy Albert, az RB képviselője is.

Az OHM, amely az egykori Ózdi Kohászati Üzemnek volt a durvahengerműve, az első olyan kohászati egység volt, amely magánkézbe került. 1994-ig Petrenkó János, ózdi magánvállalkozó működtette, tőle adósság fejében került a miskolci székhelyű Metaltrade Hungaria Kft. tulajdonába. A speciális, akár kis szériában is készíthető idomacélokat hengerlő OHM tulajdonjogát 1999-ben vásárolta meg a miskolci Kroda Pénzügyi Befektetési Kft., amely nem sokkal az adásvételt követően csődöt jelentett, az évek során felhalmozott 962 millió forint adósság miatt. A csődegyezség megkötésekor a legnagyobb hitelezők 33 százalék erejéig tulajdonrészt szereztek a hengerművi kft.-ben, a Kroda pedig eladta tulajdonjogát az OHM menedzsmentjének.
A termelés napokkal ezelőtt leállt, a 170 embert szabadságra, illetve állásidőre küldték, most pedig arról folynak a tárgyalások, hogyan mondjanak fel nekik. Mindeközben a tulajdonosok német és olasz szakmai befektetőkkel tárgyalnak, értesüléseink szerint azonban halvány a remény a hengermű megmentésére. Az OHM ellen eddig egyébként nem érkezett felszámolási kérelem a bírósághoz. Úgy tudjuk, az Észak-magyarországi Ingatlanforgalmazó ígéretet tett arra, hogy a már leszerelt és elszállított berendezéseket nem bontja meg mindaddig, míg remény van az OHM megmaradására.
Illésy Sándor

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet