A Miniszterelnöki Hivatal hamarosan kiadja azt az alapítói határozatot, amely szerint a nyíregyházi konzervgyárat a Regionális Fejlesztési Holding (RFH) Rt. tulajdonába adja át az MFB – jelentette be Stumpf István kancelláriaminiszter. Az állami tulajdonban lévő RFH nyolc év alatt vásárolhatja meg a nyíregyházi konzervgyárat, százmillió forintos előleg kifizetésével. Az MTI szerint a teljes vételár kétmilliárd forint. A nyíregyházi konzervüzemet működtető EKO Kft. azután került a Limpex Rt.-től az MFB tulajdonába, hogy eredménytelen lett a gyárra az év elején kiírt pályázat. Az EKO tavalyi vesztesége egymilliárd forint volt, idén pedig ugyanekkora tőkejuttatást kapott az MFB-től (NAPI Gazdaság, 2001. szeptember 3., 1. oldal).
