BUX 139310.84 1,22 %
OTP 44800 1,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Kieselbach Galériánál 26 millió volt az árrekord

2001. október 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Kieselbach Galéria péntek esti árverésén Farkas István 1930-ból származó olajfestménye, a Beszélgetők 26 milliós leütési áron kelt el, s ezzel az aukció legdrágább tétele lett. A mű kikiáltási ára nyolcmillió forint volt, így a licit során a festmény az indulóérték háromszorosát is túlszárnyalta. Nagy várakozás előzte meg Paál László Faluvége című képének árverését: a műalkotás értéke kikiáltási áráról (12 millióról) végül 20 millióra szökött fel. A további licitek során Berény Róbert Parkrészlet című festménye közelítette meg a legjobban ezt az eredményt, minthogy e kép 18 millióért talált gazdára.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet