Az eredetileg tervezett október 26-ai nyitás helyett nagyjából egy hónappal később, november 23-án adják át a nagyközönségnek a békéscsabai Csaba Center bevásárlóközpontot - mondta lapunknak Zsibrita Pál, a beruházó Csaba Center Invest Kft. társ ügyvezető igazgatója. Zsibrita cáfolta, hogy a kivitelezési munkálatok rossz felmérése vagy a finanszírozás nehézségei miatt csúszik a létesítmény átadása. A nagy alapterületű üzletek bérlői kértek még egy hónapot a fejlesztőktől, ugyanis több, a Csaba Centerbe beköltözni szándékozó cég is a Mammut II.-ben és a MOM Parkban megnyitott üzleteinek kialakításával volt elfoglalva.
A fővárosi kivitelezések olyan nagyságrendű feladatot róttak a Csaba Center több bérlőjére is, hogy békéscsabai munkáikkal nem tudtak volna az előre eltervezett ütemben haladni. Ezért fordultak a Csaba Center Invest vezetéséhez azzal a kéréssel, hogy egy hónappal később nyisson a bevásárlóközpont - tette hozzá az ügyvezető.
Bod Péter
