BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Támogatják a hitelezők a Szolnoki Mezőgép reorganizációját

A szolnoki sportcsarnokba gyűlt össze tegnap az a 300-400 hitelező, illetve képviselőik, akikkel a csődhelyzetben lévő Szolnoki Mezőgép (SZM) Rt. megkezdte az egyeztetéseket. Az SZM vezetői optimisták, a hitelezők ugyanis támogatták menedzsmentnek a cég reorganizációjára vonatkozó elképzeléseit.

2001. szeptember 28. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Szolnoki Mezőgép két héttel ezelőtt jelentette be, hogy csődeljárást kér, s akkor a bíróság 30 napot adott a cégnek, hogy megkezdje a tárgyalásokat, egyeztetéseket hitelezőivel (NAPI Gazdaság, 2001. szeptember 13., 1-5. oldal). E tárgyalások formális megkezdését jelentette a tegnapi sportcsarnokbeli gyűlés, ahol a 300-400 főnyi hallgatóság, a hitelezők és képviselőik előtt az SZM újonnan kinevezett vezérigazgatója, Seregélyes Kálmán adta elő reorganizációs terveiket.
Kiss Tamás, az SZM beszerzési igazgatója arról tájékoztatta lapunkat, hogy a hitelezők a szokásosnál nagyobb arányban támogatták a reorganizációs elképzeléseket, s ez optimizmusra ad okot. Ezt igazolja, hogy nemcsak a helyszínen, hanem már korábban sok hitelező aláírta azt a hozzájárulási nyilatkozatot, amely lehetővé teszi a cég új üzleti tervének megvalósítását. Az új üzleti terv része lesz a csődegyezség, de ennek keretében profiltisztítást is végrehajtanak - mondta Kiss.

Az SZM új vezérigazgatója pedig már tárgyalt is erről a cég árbevételének 70 százalékát adó Claas vállalat vezetőivel (NAPI Gazdaság, 2001. szeptember 14., 5. oldal). Kiss szerint sikerült biztosítani az SZM működőképességét, sőt éppen felfutóban van a gépgyár termelése. Jelenleg előre fizetéssel vagy nyolcnapos számlákon egyenlítik ki a beszállítóknak a vételárat. E feltételeket partnereik 90 százaléka elfogadta. A hitelezőkkel folytatott tegnapi, általános jellegű egyeztetést konkrét lépések követik: november végén, decemberben újabb gyűlést tartanak, amelyen már a részletekről, a csődegyezség pontjairól esik majd szó.
A Szolnoki Mezőgépet 1997-ben privatizálták: a többségi tulajdonos a Magyar-Amerikai Vállalkozásfejlesztési Alap (MAVA), illetve az annak érdekeltségébe tartozó Hungarian Equity Partners LP lett. A SZM árbevétele 2000-ben 5,17 milliárd forint volt, ám ezzel 493 milliós veszteség párosult. Az SZM összes adóssága jelenleg 2,3 milliárd forint, szállítói tartozásai pedig elérik az egymilliárdot - tudtuk meg Kiss Tamás beszerzési igazgatótól.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet