BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új hálózatfelügyelet a Vodafone-nál

2001. szeptember 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Vodafone márkanév alatt szolgáltató V.R.A.M Távközlési Rt. kedden adta át hálózatfelügyeleti központját. A beruházás 200 millió forintba került - mondta Vitai Attila vezérigazgató. A központ informatikai rendszere folyamatosan „figyeli” a hálózat működését és jelzi a bekövetkező rendellenességeket. Vitai kiemelte, hogy a központban magyar szakembereket foglalkoztatnak, a teljes munkaidőben dolgozó 20 mérnök vezetője Kelemen Menyhért. A cég hálózata augusztus 1-jén a lakosság 72, Magyarország területének 58 százalékát fedte le - mondta Guy Summers műszaki igazgató. A cégnek több mint 320 ezer aktív előfizetője van.
Az idei beruházásoknak köszönhetően az év végére 1200 bázisállomása lesz a cégnek, így megvalósítható a terv, hogy a Vodafone az ország lakosságának 95 százalékát fedje le hálózatával. Idén a társaság Budapestre koncentrált, 100 bázisállomást szereltek fel, ami javította a beltéri lefedettséget. A budapesti és a székesfehérvári után jövőre adják át a martfűi kapcsolóközpontot.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet