Az RTL Klub nyerte el a 2002-2006 közötti Forma-1-es világbajnoki sorozat és ezen belül a magyarországi futam közvetítési jogát - tájékoztatott hétfőn Palik László, a Hungaroring Sport Rt. elnök-vezérigazgatója. A csatorna az időmérő edzés, illetve a Magyar Nagydíj közvetítése és a közvetítés technikai lebonyolítása mellett mind a 17 versenyt sugározza. A pályázat része volt egy magazinműsor készítése is. Az RTL Klub részt vállal a verseny promóciójában is - mondta lapunknak Palik, de a csatorna által kínált összeget nem árulta el. Más forrásból úgy tudjuk, hogy az RTL Klub évről évre növekvő összeget, de mindenképp több száz millió forintot fizet a közvetítés jogáért.
A Hungaroring Rt. és a Formula One Managament (FOM) Ltd. között a verseny rendezéséről szóló szerződés ebben az évben lejárt, s megszűnt a megállapodás a Magyar Televízió Rt.-vel is a versenyek közvetítéséről. A Hungaroring Rt. a Formula One Managament Ltd.-vel együttműködve 2001. július 30-án meghívásos pályázatot írt ki a 2002-2006-os periódusra a pályázati feltételeknek megfelelő televíziók számára. A feltételek között szerepel, hogy csak országos földi sugárzású televízió közvetítheti a Forma-1-es sorozatot, tehát a Magyar Televízió, az RTL Klub és a tv2 jöhetett szóba. A határidő lejártáig a Magyar Televízió és az RTL Klub nyújtott be ajánlatot. Mindkettő kiemelkedő színvonalon teljesítette a FOM és Hungaroring Rt. által megfogalmazott feltételeket, de a bíráló bizottság - minden paraméter, köztük a pénzügyi alapján is - végül az RTL Klub mellett döntött.
A Forma-1-es futam közvetítése RTL Klub műsorstruktúrájának meghatározó eleme lesz a jövő évtől kezdődően - mondta lapunknak Szabó-Stein Imre, a csatorna kommunikációs igazgatója. Miután az RTL Klub is csak hétfőn értesült a hírről, az igazgató nem tudta megmondani, ki közvetíti majd a versenyeket, ám a televízió előtt álló egy év elegendő lesz a felkészülésre.
A Magyar Nagydíj közvetítése általában sok nézőt vonz, idén az AGB Hungary Kft.-RTL Klub adatai szerint a teljes népességből csaknem 1,2 millióan, a 18-49 évesek közül 580 ezren nézték a futamot, ami mindkét esetben az éppen televíziózók 48 százalékát jelenti.
D. J.
