BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megkezdődött a Dunaferr kokszolójának rekonstrukciója

A Dunaferr Rt. igazgatósága szeptember 14-én rendkívüli ülésén döntött a kokszoló rekonstrukciójáról, és megvitattak egy új blokk felépítéséről előterjesztett javaslatot is. A NAPI Gazdaság értesülése szerint már megkezdődött a részleges felújítás, amire eddig 300 millió forintot költöttek. Ugyancsak kezdeményezi az igazgatóság, hogy nagyobb hatásköre legyen a részvénytársaság vezérigazgatójának az operatív döntések meghozatalakor.

2001. szeptember 14. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több, a jelenlegi kokszolókat érintő kérdésről határozott tegnap a Dunaferr Rt. igazgatósága. Egyrészt döntöttek az elkerülhetetlen és halaszthatatlan rekonstrukciós munkálatokról, amelyek a III. blokkban már zajlanak is (300 milliót elköltöttek erre, de további 500 millió forintra van szükség). A hármas blokk felújításának első szakasza után - 10-11 hónap múlva - dönteni kell azonban ennek a blokknak a sorsáról, pontosabban a rekonstrukció esetleges második üteméről, amelynek tervezett költsége 2,5 milliárd forint.
A halaszthatatlan munkálatokkal párhuzamosan megkezdték egy nagyobb beruházás előkészítését is, célszerű ugyanis a koksztermelés fenntartása, illetve bővítése - határozott a Dunaferr igazgatósága. Ezért meg kell kezdeni egy részben új, illetve teljes rekonstrukcióval felújított blokk beruházásának előkészítését is, amely 1,2-1,3 millió tonna koksz előállítására lesz képes, várhatóan 2004-től. A tervezett beruházás összege 26 milliárd forint.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet