A PanTel Rt. és a Mol Rt. vezetői tegnap aláírták azt a megállapodást, amelynek értelmében az alternatív távközlési cég megvásárolja az olajtársaság távközlési infrastruktúrájának egy részét, s a Pantel által alapított PanTel TechnoCom Kft. kommunikációs szolgáltatást nyújt a Molnak. Ezzel a lépéssel az olajvállalat költséget takarít meg, míg a távközlési társaság jelentősen növeli bevételét.
A Mol és a PanTel által kedden aláírt szerződés értelmében az alternatív távközlési cég tulajdonába kerül a Moltelecom. Ez utóbbi szervezet nem önálló jogi személy, vagyis nem cégvásárlásról van szó, a PanTel tehát a Moltelecom eszközeinek egy részét (néhány telefonközpontot) vásárolta meg, a másik részét bérli. Az eszközök könyv szerinti értéke 550 millió forint - mondta a tegnapi sajtótájékoztatón Wouter Janssen, a PanTel pénzügyi vezérigazgató-helyettese. Úgy tudjuk, a PanTel ennél valamivel többet fizetett. Az ügyletet a Gazdasági Versenyhivatalnak is jóvá kell hagynia. Az alternatív távközlési cég átveszi a Moltelecom 170-180 dolgozóját. Ezzel megduplázódik a PanTel létszáma, az új alkalmazottakat egyébként egy leányvállalat, a PanTel TechnoCom Kft. foglalkoztatja majd, amely a következtető hat évben (az első háromban kizárólagosan, utána egyenlő feltételek esetén előnyt adva a PanTelnek) üzleti és technológiai kommunikációs szolgáltatást végez a Mol számára. A siófoki székhelyű TechnoCom Kft. ügyvezető igazgatója, a Moltelecom eddigi vezetője, Buday Rezső lesz. Részben a PanTel által kínált szolgáltatási ár, illetve a kedvezmény miatt választotta a Mol az alternatív távközlési céget - mondta Áldott Zoltán, a Mol stratégiai igazgatója. A kihelyezési ügylet része az energetikai társaság vállalati politikájának, amely szerint a cég arra törekszik, hogy saját fő üzleti tevékenységére összpontosítson. A Mol ezzel a lépéssel megszabadul a távközlési tevékenységhez kapcsolódó fejlesztésektől, s működési költségei is csökkennek - tette hozzá Áldott.
A PanTel ezzel az üzlettel megszerezte Magyarország legnagyobb távközlési ügyfelét, ami jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a társaság jövőre duplájára növelje idén 10 milliárd forintos árbevételét - mondta Horváth Pál vezérigazgató. A PanTel cash-flow-ja - fennállása óta először - az elmúlt hónapban pozitív volt - közölte lapunkkal Törő Csaba operatív vezérigazgató. A cég EBITDA-ja év végére várhatóan nulla lesz. Horváth Pál elmondta továbbá, hogy a PanTel a közelmúltban optikai vonalakat vásárolt Szlovákiában, s Ausztriában, Szlovéniában és Romániában is jelen van.
D. J.
