BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb beruházás várható a győri Audinál

2001. szeptember 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Audi Hungária Motor (AHM) Kft. nemrég kinevezett ügyvezető igazgatója, Jürgen Lunemann lát esélyt további magyarországi befektetésekre, de a szerdai győri sajtóbeszélgetésen nem árulta el lapunknak, hogy mely területen várható a beruházás. Az Audi AG 1993-tól napjainkig 2,3 milliárd márkát fektetett be Magyarországon, ahol idén az első hat hónapban csaknem 612 ezer motor készült, s ez 12,6 százalékos növekedés a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva. Az első félévben több mint 25 ezer gépkocsit szereltek össze a győri gyárban, ahol több mint 4900 főt foglalkoztatnak.
Az AHM az első hat hónapban 1,77 milliárd euró forgalmat ért el, ami 6,6 százalékos növekedést jelent. Az ügyvezető szerint a későbbiekben is tartható az előbbi években tapasztalt bevételnövekedés. Jürgen Lunemann elmondta, hogy a társaság szeretné növelni beszállítói, köztük a magyar cégek számát, ez utóbbiak ugyanis minimális részesedéssel rendelkeznek. A beszállítók termékeinek tesztelésre is alkalmas az a műszaki fejlesztőközpont, amit nemrég adtak át. A hagyományos - külföldi - beszállítók mellett Magyarországon lévő külföldi és hazai társaságokkal is felvették a kapcsolatot, ám például a győri Rába Rt.-vel történő együttműködésről még korai lenne beszélni - mondta az ügyvezető.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet